- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPečujte o svůj kávovar správně! Jen tak vám bude sloužit po dlouhá...

Pečujte o svůj kávovar správně! Jen tak vám bude sloužit po dlouhá léta.

Konečně máte doma svůj vlastní kávovar, díky kterému si můžete připravovat denně kávu jako z oblíbené kavárny. A aby vám váš nový drahocenný poklad vydržel po mnoho dlouhých spokojených let, bude vyžadovat pravidelnou údržbu. Od odvápňování přes výměnu filtrů až po běžné čištění – všechny tyto kroky pomůžou kávovar ochránit před zanesením a poškozením.

Pravidelné čištění je základem každého dobrého šálku

Během každodenní přípravy kávy se kávovar nevyhnutelně zanáší usazeninami olejů z kávových zrn a dalších zbytků, které můžou zkazit chuť kávy nebo dokonce ohrozit i celý kávovar. Je tak potřeba důkladné čištění mléčného okruhu, nádobky na kávu, odkapávacího tácku i dalších součástí. Na nic z toho nezapomínejte. To nejen zlepší chuť kávy, ale také pomůže ochránit kávovar před zbytečným poškozením, kterému se takhle snadno vyhnete.

Odvápňování – opomíjené a podceňované

Kávovary jako další spotřebiče, kterými prochází voda, jsou náchylné k usazování vodního kamene. Ten může způsobit zanesení trubek, snížit teplotu vody a zkazit chuť kávy. Pravidelné odvápňování nevynechávejte a rozhodně nečekejte až na chvíli, kdy bude kávovar zanesen do té míry, kdy už to bude citelné v samotné kávě. Riskovali byste poškození kávovaru. K odvápňování můžete použít například odvápňovač De’Longhi EcoDecalk. Odvápňujte přibližně jednou za tři měsíce, ale při častém používání, nebo pokud máte tvrdou vodu, tak můžete i častěji.

Neoddalujte výměnu vodního filtru

Chuť kávy se přímo odvíjí nejen od kvality zrnek, ze které ji připravujete, ale také od samotné vody. Vodní filtry, jako vodní filtr De’Longhi, by měly být součástí každého kávovaru. Pomáhají zachytit nečistoty a minerály, které ovlivňují chuť kávy a zároveň chrání kávovar před nežádoucími usazeninami. Pravda je, že kávovar bude pravděpodobně fungovat i bez něj, ale zbytečně riskujete usazování nečistot obsažených ve vodě z vodovodu a jejich následnou konzumaci, které se ani převařením nezbavíte. Filtr vyměňujte podle doporučení výrobce, to je obvykle každé dva měsíce, abyste si mohli vychutnávat kávu v její nejlepší podobě.

Správná péče a údržba kávovaru není nijak složitá, ale pokud si ho už domů pořídíte, myslete na to, že bez dodržování těchto několika kroků se to skutečně neobejde. Investice do kvalitního kávovaru není zrovna malá a byla by škoda, kdybyste o něj měli přijít předčasně, jen kvůli vodnímu kameni nebo usazeninám. Věnujte svému kávovaru trochu pozornosti a lásky, a on vám to každý den vrátí v podobě šálků dokonale připravené kávy.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek