- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaJežek domácí mazlíček

Ježek domácí mazlíček

Ježek je roztomilé zvířátko, které vám chodí po zahradě. Většinou má tmavě šedou barvu. Jestliže chcete chovat ježky, můžete je mít doma i venku. 

Ježek bělobřichý je hezký druh ježka, který vás bude těšit. Pochází z Afriky a je o 5 cm větší, než čeští ježci. Má 14 – 21 cm a váží 300 – 500 g. Je v barvách černé, bílé a hnědé.

Ježek je aktivní převážně přes noc nebo večer, většinu dne prospí. Je to chráněný živočich a vyskytuje se v celé Evropě. Měl by mít domeček, nejlépe na zahrádce, kde jej instalujete tak, aby vypadal přirozeně. 

Sestavte jej z dřevěných latěk či kupte domeček z proutí. Podestýlka je vhodná jako piliny či seno. Neměly by chybět misky na jídlo a vodu. Ježka krmte moučnými červy. Využijte keramické, tak, aby nebyly překlopitelné.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je esoterika  nebo co a kdo je šaman a informace o pentagramu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek