- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyZbavit se nespavosti není snadné, ale s vytrvalostí je to rozhodně možné

Zbavit se nespavosti není snadné, ale s vytrvalostí je to rozhodně možné

Nespavost je velmi nepříjemná. Pokud nemůžeme spát několik týdnů či měsíců, jedná se o nemoc, která má velký vliv na náš život. Insomnie, jak této nemoci odborně říkáme, trápí u nás spoustu jedinců, a bohužel ji někteří neřeší s pomocí lékaře, ale snaží se dlouho najít něco, co by jim pomohlo svépomocí.

Co způsobuje nespavost?

Nespavost se může dostavit z mnoha důvodů. Způsobuje ji nadmíra stresu, ať už v zaměstnání nebo v soukromém životě. Svůj velký podíl má také deprese, nadměrná konzumace jídla předtím, než jdeme spát, stejně jako dlouhodobá konzumace alkoholu a kofeinu. Dokonce také nedostatek pohybu během dne se může projevit insomnií. Doprovází také řadu onemocnění nebo zdravotních potíží.

Pokud navštívíte lékaře, bude vám nápomocný podáním adekvátních léků. Nejčastěji se jedná o antidepresiva, melatonin atd. Doporučuje se navštívit spánkovou laboratoř, kde po dobu jedné noci budou snímat kvalitu vašeho spánku a doporučí vhodné řešení.

Jak se zbavit nespavosti

Pokud hledáte způsoby, které vedou k tomu, jak se zbavit nespavosti, použít můžete řadu skvělých rad, které jako celek budou mít jistě skvělé výsledky. Chce to ale být trpěliví a vydržet, nepolevit v nově nastavené spánkové hygieně.

Měli byste jíst nejpozději dvě hodiny před spaním, nepít kávu, čaje a alkoholické nápoje v podvečerních a večerních hodinách. Vyhněte se i kouření a užívání jakýchkoli drog. Před spaním tvrdě necvičte ani manuálně nepracujte. Zdržte se řešení složitých úkolů, neřešte nic složité, co se týče práce, rodiny. Vyhýbejte se stresu. Ven choďte pokud možno denně. Zhubněte, pokud jste otylí. Před spaním můžete číst nebo poslouchat mluvené slovo. V posteli jen spěte, nelelkujte v ní dvě hodiny předem. V místnosti před usínáním vyvětrejte, zatemněte, zajistěte ticho.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek