- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyČtyři nové trendy pro vaše bydlení

Čtyři nové trendy pro vaše bydlení

Máte rádi jednoduchost, vůni léta nebo eleganci? K bydlení v těchto stylech stačí jen pár drobných úprav.

Trend Nr. 1: Graphic Style
Stále platí, že krása pramení v jednoduchosti a praktičnosti každého kousku nábytku. Není tomu jinak ani v tomto období přelomu léta a podzimu.

Důraz je kladen nejen na rozmístění nábytku či barvy, ale také na správný výběr materiálu a na originální doplňky, které dodají každému prostoru pohodlí domova.

Věční kreativci se těší takzvanému stylu Graphic Style, v němž hlavní roli hrají geometrické tvary, jako jsou kruhy, kosočtverce a různé grafické obrazce.

Moderní linie doplňují jemné barvy jako bílá a béžová, které jsou místy rozbity akcenty výrazné červené a modré barvy.

,,V kombinaci se dřevem a kovem dostáváme v interiéru příjemnou atmosféru s mladistvým nádechem,“ radí odborník Tomáš Tiurin z Hornbachu. Kontrast barev můžeme zdůraznit polštáři, záclonami či kobercem.

31 grafický design trendy to try na homedominoShop domino pro top brands v dekoru domova a být inspirován celebritami home and famous interior designers. domino is your guide to living with style.
Trend Nr. 2: Miami Beach
Pokud patříte mezi lidi s věčně mladým srdcem, určitě vám ulahodí styl miamské pláže. Je laděn do světlých pastelových barev s dominancí měkké růžové, tyrkysové a žluté barvy, které připomínají 50. léta.

,,Zde je dovolena jakákoli hra s pastelovými odstíny, podstatné je, aby byl prostor barevný a živý a abyste se v něm cítili jako na letní pláži v ruce s tropickým ovocem,“ říká Tomáš Tiurin.

Pokud ve svém bydlení chcete co nejdéle udržet letní náladu, Jana Jenčová z Bonami.cz radí vybírat si ze tří barevných škál a využít jednu dominantně v celém interiéru. Kombinujte například azurovou modrou s petrolejovou a přidejte k nim hodně zeleně.

Máte-li raději zemité tóny, využijte přírodní barvy slámy, písku, mušlí a dřeva. V letním interiéru krásně vyniknou přírodní lněné textilie jako povlečení na polštářek nebo lehké přikrývky.

Pro živelnější povahy je skvělou alternativou zakomponování šťavnatých barev exotického ovoce do interiéru v detailech.

Trend Nr. 3: Noblesa
Pokud je pro vás charakteristická noblesa a vznešenost, vystihuje vás styl The new chic. V něm se klade důraz na lesklé materiály a třpytící povrchy. Vznešenost interiéru dodává kombinace kovu, měděné barvy a zlata.

,,Mosaz, ocel, bronz a další kovové odstíny jako zlatá a měděná spolu vytvářejí harmonickou jednotu,“ radí Tomáš Tiurin.

V magazínu webu Bonami.cz zase odborníci na interiérový design radí vyzkoušet mramor. Mramor jako takový, ale zejména jeho imitace jsou oblíbeným materiálem interiérových designérů v posledním období.

„Typickou „žilkovanou“ strukturu tak nyní můžete najít na polštářích, tapetách, na nádobí a dalších, menších dekoracích. Právě na malých plochách a ve vhodných barevných kombinacích dokáže mramor správně vyniknout a vašemu interiéru tak dodá ten žádaný nádech luxusu a čistoty,“ radí ve svém článku Katy.

Trend Nr. 4: Udělej si sám
Půvab doplňků z přírodních materiálů můžete umocnit dekoracemi, které si vyrobíte vlastnoručně.

Letošní trend totiž přeje řemeslníkům, kteří si rádi doplňují svůj interiér svépomocně připravenými kousky. Kreativitě se opět meze nekladou.

Můžete si vyrobit pletené koše z proutí nebo papíru, háčkované deky, potahy na polštáře, ozdoby na zeď i ručně vázané koberce.

Pokud potřebujete svůj byt skutečně něčím ozvláštnit, vyrobte si doplňky z textilu s květinovým potiskem. Takové kousky dodají šmrnc zejména prostoru, který je laděn do jemných nenápadných barev.

Atmosféru přírody si přímo v bytě vytvoříte také dekoracemi z kamínků, kávových zrníček či písku. Díky podomácku vyrobeným doplňkům nabudete ve vašem obydlí skutečný pocit domova a jedinečnosti.


Tip redakce: Interiérový design je ten pravý klíč k modernímu bydlení.


zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek