- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníVolkswagen zaplatí Rusům za dobrovolný odchod ze závodu

Volkswagen zaplatí Rusům za dobrovolný odchod ze závodu

Německá automobilka avizuje, že nabídne kompenzace zaměstnancům v ruském závodě v Nižním Novgorodu za dobrovolný odchod.
Německá automobilová skupina Volkswagen (VW) ve čtvrtek oznámila, že nabídne kompenzaci svým zaměstnancům v závodě v ruském Nižním Novgorodu, pokud budou dobrovolně souhlasit s ukončením pracovního poměru. Důvodem jsou sankce Západu proti Moskvě za válku na Ukrajině, které si vybírají svoji daň. TASR o tom informuje na základě zprávy DPA.

Továrna nevlastní
VW nevlastní továrnu v Nižním Novgorodu, ale má smlouvu s jejím majitelem GAZ, na jejímž základě tam montoval modely své hlavní značky VW, jakož i dceřiné společnosti Škoda z dovážených komponentů.

Spolumajitelem GAZ je Oleg Deripaska, který je na západních sankčních seznamech v souvislosti s válkou na Ukrajině. Dočasná výjimka po určitou dobu umožňovala pokračování provozu v továrně, ale podle čtvrtečního prohlášení německé automobilky nebyla prodloužena.

Nabídka finanční kompenzace a zdravotního pojištění do konce roku 2022 se týká přibližně 200 zaměstnanců, uvedl mluvčí německé firmy, podle něhož koncern nyní ukončí i partnerství s GAZ.

Šesti- či pětiměsíční plat
Ruský deník Kommersant uvedl, že zaměstnancům, kteří ukončí pracovní smlouvu do 17. června, slíbili šestiměsíční plat, zatímco ti, kteří dají výpověď do 29. června, obdrží pět platů.

Skupina VW má v Rusku i svůj vlastní závod v plném vlastnictví v Kaluze, 150 kilometrů jihozápadně od Moskvy. I tam se však výroba zastavila od 3. března kvůli problémům s náhradními díly v důsledku sankcí. Skupina zatím neoznámila žádné rozhodnutí o případném úplném odchodu z Ruska.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek