- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníProdej aut v Evropské unii vzrostl v červnu nejvýrazněji za 5,5 roku

Prodej aut v Evropské unii vzrostl v červnu nejvýrazněji za 5,5 roku

Prodej nových aut v Evropě vzrostl v červnu téměř o 15 %, přičemž v Evropské unii dosáhl nejvýraznějšího tempa růstu za 5,5 roku. Uvedlo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA)
V zemích EU a Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) se prodej aut v červnu zvýšil oproti stejnému období loňského roku o 14,8 % na 1,41 milionu.

V samotných státech EU prodej vzrostl o 14,6 %, což představuje nejvýraznější růst od prosince 2009. Podle zástupců automobilek by tento trend měl pokračovat i ve 2. pololetí letošního roku.

Pod růst se do velké míry podepsaly dobré výsledky prodeje na čtyřech největších trzích Evropy. Nejvýrazněji v rámci těchto trhů vzrostl prodej aut minulý měsíc ve Španělsku (o 23,5 %).

Následovaly Francie (15 %), Itálie (14,4 %) a Německo (12,9 %). O 12,9% se zvýšil prodej aut iv Británii.

Celkově však nejvýraznější růst prodeje v rámci EU zaznamenalo Portugalsko, kde se v červnu prodalo o 33,9 % aut více než ve stejném měsíci loňského roku.

Za prvních šest měsíců se prodej aut zvýšil meziročně o 8,2 % na více než 7 milionů vozů. Růst opět zaznamenaly všechny velké automobilové trhy.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek