- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníLufthansa ruší v létě stovky letů, nemá dostatek zaměstnanců

Lufthansa ruší v létě stovky letů, nemá dostatek zaměstnanců

Cestující, kteří si již rezervovali lety, budou o tom informováni a budou přesunuti na jiné termíny, uvedla Lufthansa.
Německá letecká společnost Lufthansa ruší stovky letů během letních prázdnin kvůli nedostatku personálu a to v době, kdy se toto odvětví zotavuje z pandemie onemocnění COVID-19. TASR o tom informuje na základě zprávy AFP.

900 zrušených letů
Společnost ve čtvrtek v prohlášení uvedla, že zaznamenala „skok v poptávce“, protože opatření na zastavení pandemie se zmírnila, což je „po nejvážnější krizi v letectví dobrou zprávou“. Ale „infrastruktura se úplně nezotavila“ a výsledkem jsou problémy a nedostatek personálu v Evropě. Tyto obtíže zasáhly letiště, pozemní služby, řízení letového provozu i letecké společnosti.

Lufthansa proto ruší v červenci 900 letů v rámci Německa i Evropy na svých dopravních uzlů ve Frankfurtu nad Mohanem a v Mnichově, a to v pátek, sobotu a neděli. To představuje přibližně 5 % běžné víkendové kapacity.

Její dceřiná společnost Eurowings zrušila také v červenci „několik stovek letů“.

Přesunutí na jiné termíny
Cestující, kteří si již rezervovali lety, budou o tom informováni a budou přesunuti na jiné termíny, uvedla Lufthansa. Požádala zároveň zákazníky, aby se připravili na případná zpoždění a řešení problémů, co nejvíce využívali digitální služby a omezili množství příručního zavazadla.

Generální ředitel Lufthansy Carsten Spohr minulý měsíc avizoval, že letecká společnost počítá s rekordním letem díky turistické aktivitě, jelikož letošní údaje ukazují, že počty cestujících se již zotavily z pandemie.

Konkrétně, počet cestujících na letech Lufthansy se v 1. čtvrtletí 2022 „více než čtyřnásobně zvýšil“ na 13 milionů ze 3 milionů ve stejném období 2021, kdy byla cestovní omezení na mnoha trzích přísnější, dodal Spohr.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek