- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníKuchyně a ložnice podle feng shui

Kuchyně a ložnice podle feng shui

Feng shui je staré čínské učení, které se snaží o zdravější a psychicky klidnější život vytvořený prostřednictvím uspořádání nábytku a zharmonizování všeho, co v něm je, na základě několika pravidel. Nejdůležitějšími místnostmi našich příbytků

je právě kuchyně a ložnice. Jak je zařídit, aby přinesly klid do našich životů?

Kuchyně
Je to velmi důležitá místnost a opravdu záleží na uspořádání nábytku a nejdůležitějších spotřebičů v ní. Lidově řečeno, je to místo „kde se to všechno vaří“. Jídlo, díky kterému žijeme, ale také se zde formují mezilidské a rodinné vztahy.

Prvním pravidlem při zařizování kuchyně je vůbec její umístění v rámci domu nebo bytu. Nejvhodnější by bylo, pokud to situace dovoluje, aby byla co nejdále od hlavního vchodu. Takto si dokáže zachovat prvky odpočinku, klidu i relaxu a atmosféra v ní bude klidná. Při stavění vlastního domu je rozplánování místností jednodušší. V našich bytech je to ale většinou naopak a ze vchodových dveří vidět jako první právě kuchyni.

Ne všechno je ale ztraceno můžeme situaci zachránit, pokud před vstupem návštěvy zavřeme dveře do kuchyně jemným dekoračním závěsem a naopak poohlédnout bychom se měli po výrazných a zajímavých doplňcích do chodby. Ty odkloní pozornost návštěvy od ruchu a případného nepořádku v kuchyni.

Z okna kuchyně bychom se měli dívat na jih nebo na východ, a varné centrum či sporák by měly být otočeny tak, aby člověk při vaření viděl na dveře, aniž by se musel otáčet.

Při zařizování kuchyně je třeba myslet na to, že je to místnost, ve které se setkávají dva nejsilnější živly a to voda a oheň. Jakékoliv spotřebiče nebo kusy nábytku, které tyto živly využívají, je třeba oddělit jiným kusem nábytku nebo by měly být co nejdál od sebe. Čili sporák sousedící s dresem či lednicí se stává špatným energetickým centrem.

Pro podporu celkové dobré energie v kuchyni je vhodné použít k vymalování jemné pastelové barvy, které v sobě skrývají harmonii. Barvou ohně je červená a vody modrá barva, a proto bychom k dekoraci měli použít jiné barvy. Jakýkoliv červený nebo modrý doplněk pomáhá jednomu ze živlů převažovat a v učení feng shui jde přece o vyváženou harmonii.

A ještě jeden tip na závěr části o kuchyni. Udržujte hořáky vašeho sporáku v čistotě. Podpoříte tak tok vašich peněz nebo jej dokonce zdvojnásobíte, pokud přímo za hořáky umístíte zrcadlo nebo jiný lesklý povrch, čímž zdvojnásobíte i počet samotných hořáků. Alespoň vizuální.

Ložnice
Je spolu s kuchyní nejdůležitější místnost v domě, a proto se musíme postarat, aby iv ní převládala harmonie a dobrá energie.

U kuchyně jsme se dozvěděli, že by měla být umístěna směrem na jih nebo východ. Ložnice by měla být umístěna v jihozápadní části vašeho domu nebo bytu.

Nejvhodnější pro vymalování ložnice jsou zemité barvy, odstíny oranžové, hnědé nebo béžové. Dobrou energii přinese také světle modrá, avšak ne tmavě modrá barva. Světlá modrá totiž připomíná víc nebe než moře. Pozor, nejhorší efekt by měl tmavomodrý strop.

Zrcadla nacházející se v ložnici umístěte tak, aby neodrážela postel. Mohly by způsobit časté hádky či dokonce nevěru.

Nejdominantnějším kusem nábytku v ložnici je bez pochyb právě postel. Možná jste nevěděli, že postel s kovovou konstrukcí zpomaluje růst a naopak dřevěnou postel s vyřezávanými ornamenty si vybírají lidé, kteří velmi rádi koordinují životy jiných a chovají se jako diktátoři.

Postelová pravidla:
Nepořádek kolem postele brání šíření dobré energie, tvoří překážky
Nová práce či partnerský vztah vyžadují novou postel. Při novém vztahu se zároveň zbavte všech předmětů, které by vám mohly připomínat ten starý.
Pokud je to byť jen trochu možné, postel by měla mít kolečka, aby se s ní dalo manipulovat vzhledem k možným špatným životním situacím, při kterých se žádá přestavět celou ložnici.
Párům nebo manželům se doporučuje mít jednu velkou ucelené matraci, ne dvě oddělené. Chcete-li mít dvě oddělené matrace, je lepší proto vybrat manželskou postel, která se bude skládat ze dvou zvláštních postelí přisunutých k sobě.
Umístěte svou postel k pevné stěně, ne k oknu nebo k poloviční nebo falešné stěně.
Nasměrujte postel tak, aby vaše nohy nesměřovaly ke dveřím, ven z pokoje.
Pokud se matrace vaší postele dotýká nepoužívané nebo skryté elektrické zásuvky, překryjte ji raději ochranným krytem.
Postel by měla být z obou stran přístupná.
Pokud vás některé rady a tipy nadchly, neváhejte a pusťte se do přestavby nebo alespoň do malých úprav. Po čase určitě zjistíte, že stály za to.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek